“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнида мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни қабул қилиш муддати узайтирилганлиги тўғрисида эълон
Давактив агентлигининг жорий йил 14 сентябрдаги “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (Меҳмонхона) хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи юзасидан берилган эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу босқичда иштирок этаётган кўплаб талабгорларнинг мурожаатларига асосан ҳамда хусусийлаштириш бўйича халқаро консультант KPMG компаниясининг тавсиясига мувофиқ Меҳмонхонани сотиб олиш нархи бўйича индикатив мажбуриятга эга бўлмаган таклифларини (NBO) тақдим этиш муддати 2022 йилнинг 14 октябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни қабул қилиш муддатининг узайтирилиши барча талабгорлар томонидан Меҳмонхонанинг хўжалик ва молиявий фаолиятини чуқур ўрганишга ҳамда таклифларни тайёрлашга имконият яратишга, шунингдек сотиш жараёнларини янада рақобат муҳитида ўтказишга қаратилган.
Меҳмонхонани хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Announcement on the extension of the deadline for accepting non-binding offers of the privatization process of the state share in the Lotte City Hotel Tashkent Palace
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated September 14 of this year on the stage of non-binding offers acceptance (NBO) of the privatization process of "Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel" (hereinafter - the Hotel), the following is reported.
In accordance with the appeals of many applicants, participating in this stage, and with recommendation of international privatization consultant KPMG, State Asset Management Agency announces the extension of the deadline for accepting non-binding offers (NBO) on the purchase price of the Hotel until 18:00 (on Tashkent time) on October 14, 2022.
The extension of the deadline for accepting non-binding offers is intended to create an opportunity for all applicants to more deeply examine the business and financial performance of the Hotel and to prepare proposals, as well as to conduct the sales process in a more competitive environment.
All other information from the previously published announcement about the non-binding offers (NBO) stage remains unchanged.