“Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасидаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнида мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни қабул қилиш муддати узайтирилганлиги тўғрисида эълон
Давактив агентлигининг жорий йил 14 сентябрдаги “Lotte City Hotel Tashkent Palace” меҳмонхонасини (Меҳмонхона) хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи юзасидан берилган эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу босқичда иштирок этаётган кўплаб талабгорларнинг мурожаатларига асосан ҳамда хусусийлаштириш бўйича халқаро консультант KPMG компаниясининг тавсиясига мувофиқ Меҳмонхонани сотиб олиш нархи бўйича индикатив мажбуриятга эга бўлмаган таклифларини (NBO) тақдим этиш муддати 2022 йилнинг 14 октябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни қабул қилиш муддатининг узайтирилиши барча талабгорлар томонидан Меҳмонхонанинг хўжалик ва молиявий фаолиятини чуқур ўрганишга ҳамда таклифларни тайёрлашга имконият яратишга, шунингдек сотиш жараёнларини янада рақобат муҳитида ўтказишга қаратилган.
Меҳмонхонани хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввал чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Объявление о продлении срока приема необязывающих предложений процесса приватизации государственной доли в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace»
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 14 сентября текущего года об этапе приёма необязывающих предложений (NBO) процесса приватизации государственной доли в гостинице «Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel» (далее – Отель) сообщается следующее.
В соответствии с обращениями многих претендентов, участвующих в данном этапе, а также с рекомендацией международного консультанта по приватизации KPMG, Агентство по управлению государственными активами объявляет о продлении срока приёма необязывающих предложений (NBO) по покупной стоимости Отеля до 18:00 (по ташкентскому времени) 14 октября 2022 года.
Продление срока приёма необязывающих предложений направлено на создание возможности для всех претендентов более углубленно изучить хозяйственно-финансовую деятельность Отеля и подготовить предложения, а также проведение процесса продаж в более конкурентной среде.
Вся остальная информация ранее опубликованного объявления об этапе приёма необязывающих предложений (NBO) процесса приватизации Отеля остаются без изменений.