Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ҳужжатлари
Ўзбекистон Республикаси Ҳукуматининг айрим қарорларига ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида 27.12.2024 й. 891-сон
Кичик саноат зоналари ҳамда Ёшлар саноат ва тадбиркорлик зоналари тадбиркорларини қўллаб-қувватлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида 17.07.2024 й. 432-сон
Давлат уй-жой фондидан фойдаланиш ва уни тасарруф этиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 11.03.2024 й. 124-сон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида 11.01.2024 й. 23-сон
Давлат мулкини ижарага бериш тартибини янада такомиллаштириш тўғрисида 14.12.2023 й. 660-сон
Малака сертификатларини бериш бўйича давлат хизматлари кўрсатишни тартибга солувчи норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни тизимлаштириш тўғрисида 30.11.2023 й. 635-сон
Алоҳида уй-жойни (квартира, уй, квартиранинг ёки уйнинг бир қисмини) хусусийлаштиришга розилик берган шахслар тўғрисида маълумотнома ҳамда давлат мулки объектини хусусийлаштириш учун буюртманома бериш бўйича давлат хизматларини кўрсатишнинг маъмурий регламентларини тасдиқлаш ҳақида 27.11.2023 й. 627-сон
Қорақалпоғистон Республикасида жойлашган давлат мулки объектларини электрон танлоф асосида энг яхши таклиф билдирган талабгорга инвестция киритиш мажбуриятлари билан сотиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 27.11.2023 й. 625-сон
Давлат мулки объектлари билан савдоларни ўтказиш тўғрисидаги маълумотларни жойлаштириш порталини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида  28.10.2023 й. 572-сон
Хусусий мулкдорлар буюртмаси асосида уларнинг мулкларини соддалаштирилган тартиб ва муддатларда сотиш ва ижарага бериш бўйича савдоларни ўтказиш чора-тадбирлари тўғрисида 16.10.2023 й. 540-сон
Давлат даромадига олинган мол-мулкларни соддалаштирилган аукцион тамойиллари асосида “E-auksion shop” электрон савдо дўкони орқали сотиш тартиби тўғрисида 04.10.2023 й. 526-сон
Давлатга тегишли сув ҳавзаларини тадбиркорлик субъектларига “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали ижарага бериш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 02.09.2023 й. 441-сон
Давлат иштирокидаги корхоналарнинг бошқарув органларида давлат вакилларининг самарали иштирокини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида 14.08.2023 й. 373-сон
Давлат активларини сотиш учун халқаро ҳамда маҳаллий маслаҳатчини ёки ташкилотларни жалб этишда энг яхши таклифларни танлаб олиш тартибини белгилаш тўғрисида 10.08.2023 й. 352-сон
Давлат активларини самарали бошқаришни ташкил этишда баҳоловчи ташкилотлар хизматларининг бошланғич қийматини аниқлаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 26.07.2023 й. 312-сон
Давлат муассасалари тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 21.07.2023 й. 302-сон
Давлат муассасалари ва давлат иштирокидаги корхоналарни қайта ташкил этиш ва тугатишнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида 03.04.2023 й. 139-сон
Давлат иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашига номзодларни шакллантириш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 04.11.2022 й. 647-сон
Давлат иштирокидаги йирик корхоналар акцияларини фонд биржасида бирламчи ва иккиламчи оммавий жойлаштириш тўғрисида 15.08.2022 й. 446-сон
«Қишлоқ хўжалигига мўлжалланмаган ер участкаларини хусусийлаштириш тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонунини амалга ошириш чора-тадбирлари ҳақида 14.02.2022 й. 71-сон
Электрон онлайн-аукцион ва танловларни ташкил этиш ҳамда ўтказиш тартибини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 12.01.2022 й. 18-сон
Республика мулки объектларини бир давлат ташкилотидан бошқа бир давлат ташкилотига бериш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 08.06.2021 й. 355-сон
Давлат иштирокидаги корхоналар фаолиятини қайта ташкил этиш ва тугатиш чора-тадбирлари тўғрисида 03.06.2021 й. 350-сон
2021-2025 йилларда давлат иштирокидаги корхоналарни бошқариш ва ислоҳ қилиш стратегиясини тасдиқлаш тўғрисида 29.03.2021 й. 166-сон
Давлат иштирокидаги хўжалик жамиятлари ҳамда давлат унитар корхоналарининг расмий веб-сайтларига қўйиладиган талаблар тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 19.02.2021 й. 81-сон
Давлат иштирокидаги хўжалик жамиятлари ҳамда давлат унитар корхоналари тўғрисидаги маълумотларни ошкор этиш тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 30.10.2020 й. 674-сон
Давлат мулки объектларининг ҳисобини юритиш тартибини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 08.05.2020 й. 273-сон
Баҳоловчиларга тоифалар бериш бўйича давлат хизматларини кўрсатишнинг маъмурий регламентини тасдиқлаш тўғрисида 24.09.2019 й. 799-сон
Суд бошқарувчилари фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида 12.09.2019 й. 765-сон
Давлат активларини бошқариш тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 26.04.2019 й. 356-сон
Давлат иштирокидаги корхоналарни молиявий соғломлаштириш тизимини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 14.12.2018 й. 1013-сон
Давлат мулки объектларини сотиш ва давлат мулкини ижарага бериш бўйича электрон савдолар ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 16.06.2018 й. 454-сон
Давлатга тегишли объектларни ва активларни хусусий мулк қилиб сотишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 19.05.2017 й. 295-сон
Давлат мулки объектларини самарали бошқаришни таъминлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 17.05.2017 й. 291-сон
Ўзбекистон Республикаси президентининг «акциядорлик жамиятларига хорижий инвесторларни жалб этишга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида» 2015 йил 21 декабрдаги пқ-2454-сон қарорини амалга ошириш чора-тадбирлари ҳақида 10.02.2016 й. 33-сон
«Давлат ҳокимияти ва бошқаруви органлари фаолиятининг очиқлиги тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонуни қоидаларини амалга оширишга йўналтирилган комплекс чора-тадбирлар кўриш тўғрисида 06.11.2015 й. 320-сон
Давлат улуши бўлган акциядорлик жамиятлари ва бошқа хўжалик юритувчи субъектлар фаолияти самарадорлигини баҳолаш мезонларини жорий этиш тўғрисида 28.07.2015 й. 207-сон
Давлат мулки объектларини хусусийлаштириш тартиби тўғрисидаги низомларни тасдиқлаш ҳақида 06.10.2014 й. 279-сон
Сохта банкротлик, банкротликни яшириш ва қасддан банкротликка олиб келиш аломатларини аниқлаш қоидаларини тасдиқлаш тўғрисида 14.08.2013 й. 224-сон
Баҳолаш тўғрисидаги ҳисоботларнинг ҳаққонийлигини экспертизадан ўтказиш механизмини тасдиқлаш ҳақида 28.07.2008 й. 161-сон
Устав фондида давлат улуши бўлган корхоналарнинг самарали бошқарилишини ва давлат мулкининг зарур даражада ҳисобга олинишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида 16.10.2006 й. 215-сон
Эгасиз турар жойларни аниқлаш, уларни ҳисобга олиш ва давлат мулкига ўтказиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 21.01.2006 й. 8-сон
Амалга оширилаётган иқтисодий ночор корхоналарни таркибий ўзгартириш ва молиявий соғломлаштириш самарадорлигини ошириш чора-тадбирлари тўғрисида 18.04.2003 й. 188-сон
Давлат мулкини давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштиришдан тушган маблағлардан фойдаланишни тартибга солиш чора-тадбирлари тўғрисида 20.10.1997 й. 481-сон
Давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштириш жараёнининг самарали ташкил этилишини та'минлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 11.08.1993 й. 402-сон
Ўзбекистон Республикасида давлат уй-жой фондини хусусийлаштиришни давом эттириш тўғрисида 01.03.1993 й. 114-сон

Документы Правительства Республики Узбекистан
О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правительства Республики Узбекистан от 27.12.2024 г. № 891
О дополнительных мерах по поддержке предпринимателей малых промышленных зон и молодежных индустриально-предпринимательских зон от 17.07.2024 г. № 432
Об утверждении Положения о порядке пользования и распоряжения государственным жилищным фондом от 11.03.2024 г. № 124
О мерах по организации деятельности Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан от 11.01.2024 г. № 23
О дальнейшем совершенствовании порядка сдачи в аренду государственного имущества от 14.12.2023 г. № 660
О систематизации нормативных правовых актов, регулирующих оказание государственных услуг по выдаче квалификационных сертификатов от 30.11.2023 г. № 635
Об утверждении административных регламентов по оказанию государственных услуг по выдаче справки о лицах, давших согласие на приватизацию отдельного жилья (квартиры, части квартиры или дома), и подаче заявки на приватизацию объекта государственной собственност от 27.11.2023 г. № 627
О утверждено Положение о порядке реализации по итогам электронного конкурса объектов государственного имущества, расположенных на территории Республики Каракалпакстан, заявителю, сделавшему лучшее предложение с инвестиционными обязательствами от 27.11.2023 г. № 625
О мерах по созданию портала для размещения информации о проведении торгов с объектами государственной собственности от 28.10.2023 г. № 572
О мерах по проведению на основании заявок частных собственников торгов по реализации и передаче в аренду их имущества в упрощенном порядке и сроках от 16.10.2023 г. № 540
О порядке реализации имущества, обращенного в доход государства, посредством электронного торгового магазина «E-auksion shop» по упрощенным аукционным принципам от 04.10.2023 г. № 526
Об утверждении положения о порядке сдачи в аренду субъектам предпринимательства водных объектов, находящихся в государственной собственности, посредством электронной торговой площадки «E-auksion» от 02.09.2023 г. № 441
О мерах по обеспечению эффективного участия представителей государства в органах управления предприятия с государственным участием от 14.08.2023 г. № 373
Об определении порядка отбора наилучших предложений по привлечению международных и местных консультантов или организаций для реализации государственных активов от 10.08.2023 г. № 352
Об утверждении Положения о порядке определения начальной стоимости услуг оценочных организаций при организации эффективного управления государственными активами от 26.07.2023 г. № 312
Об утверждении Положения о государственных учреждениях от 21.07.2023 г. № 302
О дополнительных мерах по реорганизации и ликвидации Государственных учреждений и предприятий с государственным участием от 03.04.2023 г. № 139
О мерах по совершенствованию порядка формирования кандидатов в наблюдательный совет предприятий с государственным участием от 04.11.2022 г. № 647
О первичном и вторичном публичном размещении акций крупных предприятий с государственным участием на фондовой бирже от 15.08.2022 г. № 446
О мерах по реализации Закона Республики Узбекистан «О приватизации земельных участков несельскохозяйственного назначения» от 14.02.2022 г. № 71
О дополнительных мерах по совершенствованию порядке организации и проведения электронных онлайн-аукционов и конкурсов от 12.01.2022 г. № 18
Об утверждении Положения о порядке передачи объектов недвижимости республики из одной государственной организации в другую государственную организацию от 08.06.2021 г. № 355
О мерах по реорганизации и ликвидации деятельности предприятий с участием государства от 03.06.2021 г. № 350
Об утверждении Стратегии управления и реформирования предприятий с государственным участием на 2021-2025 годы от 29.03.2021 г. № 166
Об утверждении Положения о требованиях, предъявляемых к официальным веб-сайтам хозяйственных обществ с государственным участием и государственным унитарным предприятиям от 19.02.2021 г. № 81
О мерах по совершенствованию системы раскрытия информации о участии государственных хозяйственных обществах и государственных унитарных предприятиях от 30.10.2020 г. № 674
О мерах по совершенствованию порядка ведения учета объектов Государственного имущества от 08.05.2020 г. № 273
Об утверждении Административного регламента оказания государственных услуг по присвоению категорий оценщикам от 24.09.2019 г. № 799
О мерах по организации деятельности судебных управляющих от 12.09.2019 г. № 765
О мерах по дальнейшему совершенствованию системы управления государственными активами от 26.04.2019 г. № 356
О мерах по коренному совершенствованию системы финансового оздоровления предприятий с государственным участием от 14.12.2018 г. № 1013
Об утверждении Положения о порядке проведения электронных торгов по реализации объектов государственной собственности и предоставления в аренду государственного имущества от 16.06.2018 г. № 454
О дополнительных мерах по реализации в частную собственность объектов и активов, принадлежащих государству от 19.05.2017 г. № 295
О дополнительных мерах по обеспечению эффективного управления объектами государственной собственности от 17.05.2017 г. № 291
О мерах по реализации постановления Президента Республики Узбекистан от 21 декабря 2015 года № ПП-2454 «О дополнительных мерах по привлечению иностранных инвесторов в акционерные общества» от 10.02.2016 г. № 33
Об осуществлении комплекса мер, направленных на реализацию положений Закона Республики Узбекистан «Об открытости деятельности органов государственной власти и управления» от 06.11.2015 г. № 320
О внедрении критериев оценки эффективности деятельности акционерных обществ и других хозяйствующих субъектов с долей государства от 28.07.2015 г. № 207
Об утверждении положений о порядке приватизации объектов государственной собственности от 06.10.2014г. №279
Об утверждении Правил по выявлению признаков лжебанкротства, сокрытия банкротства и преднамеренного банкротства" от 14.08.2013 г. № 224
Об утверждении механизма проведения экспертизы достоверности отчетов об оценке от 28.07.2008 г. № 161
О мерах по обеспечению эффективного управления предприятиями с государственной долей в уставном фонде и надлежащего учета государственного имущества от 16.10.2006 г. № 215
Об утверждении положения о порядке выявления, учета и обращения в Государственную собственность бесхозяйных жилых помещений от 21.01.2006 г. № 8
О мерах повышения эффективности проводимой реструктуризации и финансового оздоровления экономически несостоятельных предприятий от 18.04.2003 г. № 188
О мерах по упорядочению использования средств от разгосударствления и приватизации государственного имущества от 20.10.1997 г. № 481
О дополнительных мерах по обеспечению эффективной организации процесса разгосударствления и приватизации от 11.08.1993 г. № 402
О дальнейшей приватизации государственного жилищного фонда в Республике Узбекистан от 01.03.1993 г. № 114