"Техник таъминлаш ва бутлаш бошқармаси" МЧЖнинг 100 фоиз давлат улуши онлайн-аукцион савдоларида сотилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги "Техник таъминлаш ва бутлаш бошқармаси" МЧЖнинг (кейинги ўриларда - Корхона) устав капиталидаги бошланғич нархи 76 млрд.сўм бўлган 100 фоиз давлат улуши "E-auksion" электрон савдо платформаси орқали 80 млрд.сўмга сотилганлигини маълум қилади.
2023 йил 16 январь куни бўлиб ўтган онлайн-аукцион савдосида "OFELOS SOLUTION" МЧЖ ғолиб деб топилди.
Корхона устав капиталидаги давлат улуши оммавий савдоларга чиқарилиши белгиланган ҳамда 2020 йил 30 июнь куни дастлабки аукцион савдосига чиқарилган ва ўтган даврда рақобат муҳитини таъминлаш учун 73 маротаба савдоси давом эттирилган.

На онлайн-аукционе продана 100% государственная доля ООО "Техник таминлаш ва бутлаш бошкармаси"
Агентство по управлению государственными активами сообщает о продаже 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Техник таминлаш ва бутлаш бошкармаси» (далее - Предприятие) со стартовой ценой 76 млрд сумов через электронную торговую площадку «E-auksion» за 80 млрд сумов.
ООО «OFELOS SOLUTION» было признано победителем данного онлайн-аукциона, проведенного 16 января 2023 года.
При этом, было предусмотрено выставление государственной доли в уставном капитале Предприятия на публичные торги и 30 июня 2020 года Предприятие впервые было выставлено на аукционные торги, а также за прошедший период для обеспечения конкурентной среды торги продолжались 73 раза.