"Техник таъминлаш ва бутлаш бошқармаси" МЧЖнинг 100 фоиз давлат улуши онлайн-аукцион савдоларида сотилди
Давлат активларини бошқариш агентлиги "Техник таъминлаш ва бутлаш бошқармаси" МЧЖнинг (кейинги ўриларда - Корхона) устав капиталидаги бошланғич нархи 76 млрд.сўм бўлган 100 фоиз давлат улуши "E-auksion" электрон савдо платформаси орқали 80 млрд.сўмга сотилганлигини маълум қилади.
2023 йил 16 январь куни бўлиб ўтган онлайн-аукцион савдосида "OFELOS SOLUTION" МЧЖ ғолиб деб топилди.
Корхона устав капиталидаги давлат улуши оммавий савдоларга чиқарилиши белгиланган ҳамда 2020 йил 30 июнь куни дастлабки аукцион савдосига чиқарилган ва ўтган даврда рақобат муҳитини таъминлаш учун 73 маротаба савдоси давом эттирилган.

100% state share of Tehnik Taminlash va Butlash Boshkarmasi LLC was sold at online auction
The State Assets Management Agency announces the sale of 100% state share in the authorized capital of Tehnik Taminlash va Butlash Boshkarmasi LLC with the starting price of 76 billion UZS through the electronic trading platform "E-auksion" for 80 billion UZS.
OFELOS SOLUTION LLC was declared the winner of this online auction.
At the same time, it was provided to offer the state share in the authorized capital of the Enterprise at public auction and on June 30, 2020 the Enterprise was offered at the auction for the first time, moreover, during the past period the auction was continued 73 times to ensure a competitive environment.