12 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
595 та лот онлайн аукцион савдоларига чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 57,4 млрд сўм бўлган 1025 та лот 79,2 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 14,9 млрд сўм
• сотилган нархи 19,4 млрд сўм
• Фарғона вилояти Бағдод туманида жойлашган бошланғич нархи 1,5 млрд сўм бўлган Давлат активларини бошқариш агентлиги Фарғона вилояти ҳудудий бошқармаси балансидаги нотурар бино ва иншоотлар 2,5 млрд сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 651 млн сўм
• сотилган нархи 755 млн сўм
• Бухоро вилояти Когон туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 133,6 млн сўм бўлган Аму-Бухоро машина каналидан фойдаланиш бошқармаси балансидаги ишлаб чиқариш биноси 147 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 282 та
• бошланғич нархи 7,7 млрд сўм
• сотилган нархи 10,5 млрд сўм
• ер майдони 25,4 га
• Самарқанд вилояти Ургут туманидан бошланғич нархи 34,2 млн сўм бўлган меҳмонхоналар қуриш учун 4 сотих ер участкаси 170,9 млн сўмга сотилди.
• сони 512 та
• бошланғич нарх 4,9 млрд сўм
• сотилган нарх 5,5 млрд сўм
• ер майдони 324,7 га
• сони 76 та
• бошланғич нархи 20,3 млрд сўм
• сотилган нархи 25,1 млрд сўм
• Андижон вилояти Андижон шаҳридан бошланғич нархи 5,5 млрд сўм бўлган савдо маркази биноси 6,9 млрд сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 12 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 595 лота. Также было реализовано 1025 объекта со стартовой ценой 57,4 млрд сумов за 79,2 млрд сумов.
• стартовая цена 14,9 млрд сум
• цена продажи 19,4 млрд сум
• Здания и сооружения, принадлежащие территориальному управлению Ферганской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Багдадском районе Ферганской области, со стартовой ценой 1,5 млрд сумов продано за 2,5 млрд сумов.
• стартовая цена 651 млн сум
• цена продажи 755 млн сум
• Производственное здание, принадлежащее Аму-Бухарскому управлению эксплуатации машинных каналов, расположенное в Каганском районе Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 133,6 млн сумов сдано в аренду за 147 млн сумов.
• количество 282
• стартовая цена 7,7 млрд сум
• цена продажи 10,5 млрд сум
• площадь земельного участка 25,4 га
• Земельный участок, расположенный в Ургутском районе Самаркандской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 34,2 млрд ​​сумов продан за 170,9 млрд сумов для строительства гостиниц.
• количество 512
• цена продажи 5,5 млрд сум
• площадь земельного участка 324,7 га
• стартовая цена 20,3 млрд сум
• цена продажи 25,1 млрд сум
• Здание торгового центра, расположенное в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 5,5 млрд ​​сумов продан за 6,9 млрд сумов.