Инвестиция активларининг ишончли бошқарувчилари ва тижорат банклари диққатига!
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги “UzVC миллий венчур фонди” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини ишончли бошқарувга бериш учун танлов эълон қилади.
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2006 йил 16 октябрдаги “Устав фондида давлат улуши бўлган корхоналарнинг самарали бошқарилишини ва давлат мулкининг зарур даражада ҳисобга олинишини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 215-сонли қарори, 2020 йил 3 ноябрдаги “UzVC миллий венчур фонди” фаолиятини ташкил қилиш чора-тадбирлари тўғрисида”ги 684-сон қарори ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2018 йил 24 ноябрдаги “Тадбиркорлик ва инновациялар соҳасидаги лойиҳаларни молиялаштириш механизмларини такомиллаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-5583-сон Фармонига мувофиқ, 2021 йил 15 июнда танлов ўтказилади.
Танловда устав капиталида давлат улуши бўлмаган мустақил хусусий бошқарув компаниялари ва тижорат банклари қатнашиш ҳуқуқига эга.
Танловда қатнашиш учун аризачи Давлат активларини бошқариш агентлигига қуйидаги ҳужжатларни тақдим этиши лозим:
• бошқарув компанияси тўғрисида умумий маълумот (паспорт) (илова 1);
• бошқарув компаниясидан талаб қилинадиган ҳисобот меморандуми (илова 2);
• хўжалик жамиятининг давлат улушини ишончли бошқариш бўйича ўтказиладиган танловда қатнашиш учун аризаси;
• давлат рўйхатидан ўтганлиги тўғрисидаги ҳужжатлар нусхаси, корхона Низоми ва унга киритилган ўзгартиришлар нусхалари (бир маротаба тақдим қилинади);
• ариза берилаётган санада бюджет, бюджетдан ташқари тўловлар ва иш ҳақидан қарздорлик мавжуд эмаслиги тўғрисида солиқ идорасининг маълумотномаси;
• охирги ҳисобот даври ва охирги йил бўйича молиявий ҳисоботлар ва молиявий ҳисоботлар бўйича аудитор хулосасидан нусха (Ўзбекистон Республикаси норезидентлари учун);
Танловнинг барча ҳужжатлари мухрланган конвертда бўлиши ва 2021 йил 14 июн куни Тошкент вақти билан соат 16:00 гача Давлат активларини бошқариш агентлиги биносига юборилиши керак.
Давлат активларини бошқариш агентлигининг манзили: Тошкент шаҳри, Амир Темур  кўчаси, 6-уй, индекс: 100000, электрон манзил: info@davaktiv.uz info@nationaluzvc.uz

Attention of trustee of investment assets and commercial banks!
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan announces the contest for the transfer of the state share in the authorized capital of «UzVC National Venture Fund» LLC to trust management
In accordance with the decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated 16.10.2006 No. 215 “On measures to ensure effective management of enterprises with a state share in the authorized capital and proper accounting of state property”, dated 03.11. No. 684 “On measures to organize the activities of the National Venture Fund" UzVC”, as well as in accordance by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 24, 2018. No.5583 “On additional measures to improve financing mechanisms for projects in the field of entrepreneurship and innovation” will be held the contest on June 15, 2021 year.
Private management companies without a state share in the authorized capital have the right to participate in the competition in accordance with the procedure established by the legislation on public procurement.
To participate in the competition, the applicant must provide to the State Assets Management Agency the following documents:
- general information about the management company (passport) (appendix 1);
- a memorandum (report) from the management company is required (appendix 2);
- application for participation in the contest for the transfer to trust management of state shares and shares in the authorized capital of business entities;
- a copy of state registration documents, copies of the company's Charter and amendments to it (provided once);
- a certificate from the tax office confirming the absence of debts to the budget, extra-budgetary payments and labor arrears as of the date of application;
- copy of the auditor's report on financial statements for the last reporting period and the last year (for non-residents of the Republic of Uzbekistan);
All the contest documents must be in a sealed envelope and send until 4:00 pm Tashkent time on June 14, 2021 to the building of the State Assets Management Agency.