Бир қатор давлат активларининг хусусийлаштириш жараёнлари юзасидан ахборот
I. Давактив агентлигининг жорий йил 4 декабрдаги “Avto Climate Control” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2025 йил 5 февраль куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Активни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
II. Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2025 йил 6 февраль куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: munir.yakubov@piamg.uz
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, унинг Консультантлари ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва унинг Консультантлари ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, унинг Консультантлари ва Компания томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Информация о процессах приватизации ряда государственных активов
I. Согласно объявлению Агентства госактивов от 4 декабря текущего года об этапе принятия Обязывающих предложений (BO) по приобретению 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Avto Climate Control» (далее – «Актив»), сообщается следующее:
Согласно обращениям претендентов по предоставлению дополнительного времени для комплексного анализа финансово-хозяйственной деятельности Актива при подготовке обязывающего коммерческого предложения, а также на основании рекомендации консультанта по приватизации «Portfolio Investments», всем претендентам сообщается о продлении срока приема Обязывающих предложений (BO) по покупке Актива до 23:59 (Ташкентское время) 5 февраля 2025 года.
II. Согласно объявлению Агентства госактивов от 2 октября текущего года о начале открытого процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»), сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе рекомендации Консультанта по приватизации «Portfolio Investments», в целях привлечения еще больше потенциальных инвесторов, создания дополнительной возможности для подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Expression of Interest) в покупке государственной доли в ООО «Invest Group Centre» до 23:59 (Ташкентское время) 6 февраля 2025 года.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов и его Консультантов в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов и его Консультанты оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентством госактивов и его Консультантами графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;