Бир қатор давлат активларининг хусусийлаштириш жараёнлари юзасидан ахборот
I. Давактив агентлигининг жорий йил 4 декабрдаги “Avto Climate Control” МЧЖнинг 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) cотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги талабгорларни мажбуриятга эга бўлган тижорат таклифларини тайёрлашда Активни молия-хўжалик фаолиятини комплекс таҳлил қилиш учун қўшимча муддат бериш тўғрисидаги мурожаатларига мувофиқ, хусусийлаштириш бўйича консультант "Portfolio Investments" компаниясининг тавсиясига асосан, барча талабгорларга Активни сотиб олиш нархи бўйича Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш муддатини 2025 йил 5 февраль куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Шу билан бирга, Консультант томонидан рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида савдо жараёнларига янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш ишлари параллел равишда амалга оширилади ва Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Expression of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш давом эттирилади.
Активни хусусийлаштириш жараёнининг Мажбуриятга эга бўлган таклифларни (BO) қабул қилиш босқичи тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
II. Давактив агентлигининг жорий йил 2 октябрдаги “Invest Group Centre” МЧЖ устав капиталидаги 100% давлат улушини (кейинги ўринларда – “Актив”) очиқ савдо жараёнлари бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги ушбу Активни хусусийлаштириш бўйича консультант “Portfolio Investments” компаниясининг таклифига асосан, янада кўпроқ салоҳиятли инвесторларни жалб қилиш, мазкур савдо босқичида талаб этиладиган ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонларга “Invest Group Centre” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2025 йил 6 февраль куни соат 23:59га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: munir.yakubov@piamg.uz
Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги аввалги чоп этилган эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, унинг Консультантлари ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва унинг Консультантлари ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, унинг Консультантлари ва Компания томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Information on privatization processes of several state assets
I. In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on December 4 this year, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of 100% state share in the authorized capital of "Avto Climate Control" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of applicants to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities of the Asset in the preparation of binding offers, as well as based on the recommendation of the privatization consultant Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) until 23:59 (Tashkent time) on February 5, 2025.
II. According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 2 this year, on the beginning of the open sales process of 100% state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC, the following is reported.
The State Assets Management Agency, based on the recommendation of the privatization consultant “Portfolio Investments”, in order to attract more potential investors, to create an additional opportunity to prepare the necessary documents in accordance with the requirements of this stage of the sale, as well as to conduct the sale process in a competitive environment, announces the extension of the deadline for receipt of Expression of Interest applications in the purchase of state share in the authorized capital of “Invest Group Centre” LLC until 23:59 (Tashkent time) on February 6, 2025.
In case of interest it is necessary to send an application to the following e-mail address: munir.yakubov@piamg.uz
All other information of the previously published announcement on the beginning of the Expression of Interest stage remains unchanged.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, and its Consultants  in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and and its Consultants reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and and its Consultants, to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;