Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти лойиҳаси regulation.gov.uz порталига жойлаштирилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги ПФ–27-сон Фармони билан тасдиқланган 2022–2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили”да амалга оширишга оид Давлат дастурида белгиланган топшириқлар доирасида Давактив агентлиги томонидан баҳолашнинг халқаро стандартлари тамойиллари асосида ягона ёндашувни ва бозор конъюнктурасини ҳисобга олишни таъминлайдиган Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти ва унинг методикалари ўзбек ва рус тиллларидаги янги таҳрири лойиҳалари ишлаб чиқилди ҳамда норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни жамоатчилик муҳокамаси порталига (regulation.gov.uz) жойлаштирилди. (ID-85337)
Ушбу лойиҳа билан қуйидаги ҳавола орқали батафсил танишиб чиқишингиз ҳамда таклиф ва тавсияларингизни жорий йилнинг 15 сентябрига қадарlicense@davaktiv.uz” электрон почта манзили орқали тақдим этишингиз мумкин.

Draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition placed on the portal regulation.gov.uz
In accordance with the State Programme for the implementation of the New Uzbekistan Development Strategy for 2022-2026 in the "Year of Human Care and Quality Education" approved by the Presidential Resolution of the Republic of Uzbekistan dated 28 February 2023 under number PR-27, the State Assets Management Agency has developed and placed on the portal for discussion of draft regulatory legal acts (regulation.gov.uz) a draft of the Unified National Valuation Standard of the Republic of Uzbekistan in a new edition in Uzbek and Russian languages (ID-85337), ensuring the adoption of a unified approach based on the principles of international valuation standards and market conditions.
You can view this draft in detail at the following link and submit your suggestions and comments on this draft until 15 September 2023 to the email address "license@davaktiv.uz".