Янги таҳрирдаги Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти лойиҳаси regulation.gov.uz порталига жойлаштирилди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 28 февралдаги ПФ–27-сон Фармони билан тасдиқланган 2022–2026 йилларга мўлжалланган Янги Ўзбекистоннинг тараққиёт стратегиясини “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили”да амалга оширишга оид Давлат дастурида белгиланган топшириқлар доирасида Давактив агентлиги томонидан баҳолашнинг халқаро стандартлари тамойиллари асосида ягона ёндашувни ва бозор конъюнктурасини ҳисобга олишни таъминлайдиган Ўзбекистон Республикасининг Ягона миллий баҳолаш стандарти ва унинг методикалари ўзбек ва рус тиллларидаги янги таҳрири лойиҳалари ишлаб чиқилди ҳамда норматив-ҳуқуқий ҳужжатларни жамоатчилик муҳокамаси порталига (regulation.gov.uz) жойлаштирилди. (ID-85337)
Ушбу лойиҳа билан қуйидаги ҳавола орқали батафсил танишиб чиқишингиз ҳамда таклиф ва тавсияларингизни жорий йилнинг 15 сентябрига қадарlicense@davaktiv.uz” электрон почта манзили орқали тақдим этишингиз мумкин.

Проект Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан в новой редакции размещен на портале regulation.gov.uz
В рамках Государственной программы по реализации Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022 - 2026 годы в «Год заботы о человеке и качественного образования», утверждённой Указом Президента Республики Узбекистан от 28 февраля 2023 года №ПФ-27 Агентством госактивов разработан и размещён на портале обсуждения проектов нормативно-правовых актов (regulation.gov.uz) проект новой редакции Единого национального стандарта оценки Республики Узбекистан  на узбекском и русском языках (ID-85337), обеспечивающий единый подход оценки на основе принципов международных стандартов оценки и рыночной конъюнктуры.
С данным проектом Вы можете подробно ознакомиться по следующей ссылке, а также направить свои замечания и предложения до 15 сентября текущего года на электронный адрес «license@davaktiv.uz».