«Бектемир спирт экспериментал заводи» АЖни хусусийлаштириш юзасидан Консультант жалб қилиш бўйича эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон ҳамда 2021 йил 30 июлдаги ПФ-6273-сон Фармонларига мувофиқ, «Бектемир спирт экспериментал заводи» АЖ устав капиталидаги 51 фоиз акция пакетлари сотилиши белгиланган (кейинги ўринларда - Битим).
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Сотувчи) «Бектемир спирт экспериментал заводи» АЖни (кейинги ўринларда - Актив) хусусийлаштириш бўйича Консультантларни танлаб олиш юзасидан танлов эълон қилади.
Сотиш жараёнлари Ўзбекистон Республикаси қонунчилик талабларига доирасида, энг яхши жаҳон тажрибасидан, шунингдек Активнинг соҳавий ва индивидуал хусусиятидан келиб чиқиб ташкил этилиши лозим.
Мазкур Битим доирасида хусусийлаштириш бўйича Консультантнинг ишлар ҳажми қуйидаги ҳаволада (RfP) келтирилган. Консультантлар талаб этилган иш ҳажмини тўлиқ бажариш учун консорциумга бирикишлари ёки биргаликда қўшма таклифлар тақдим этишлари мумкин.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан 2022 йил 21 февраль куни соат 18-00 дан (Тошкент вақти билан) кечиктирмай эълон қилинган Таклиф тақдим этиш учун сўровномаларга (RFP) асосан тижорат таклифларини қуйидаги алоқа каналларига тақдим этишлари сўралади:
Жон Насиров, Давлат активларини бошқариш агентлиги Йирик давлат активларини трансформация қилиш ва хусусийлаштириш департаменти бошлиғи; тел.: +998-71-259-21-30; эл.почта: j.nasirov@davaktiv.uz;
Шохрух Охунов, Давлат активларини бошқариш агентлиги Мувофиқлашган ҳаракатни таъминлаш департаменти бошлиғи; тел.: +998-71-259-21-87; эл.почта: cooperation@davaktiv.uz.

Announcement of hiring a Consultant on the privatization of JSC “Bektemir-spirt experimental zavodi”
In accordance with the Presidential Decrees of the Republic of Uzbekistan № PD- 6167 dated February 11, 2021 and № PD–6273 dated July 30, 2021, the sale of a 51.0% shares in the authorized capital of JSC “Bektemir-spirt experimental zavodi” (hereinafter – Transaction) is envisaged.
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter – Seller) announces the selection of a Consultant for privatization of JSC “Bektemir-spirt experimental Zavodi” (hereinafter – Asset).
The sale process should be organized according to the best world practice, considering the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, as well as the industry and individual specifics of the Asset.
The required scope of work of the Privatization Consultant to support the Transaction is specified by the link (RfP). Consultants can join a Consortium or submit joint proposals to provide a full range of services.
If the Consultants are interested in providing a commercial offer, please submit an offer no later then 18-00 (Tashkent time) February 21, 2022 at the contact addresses listed below:
Shokhrukh Okhunov, Head of the Department for Coordinated Operations of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;
Tel.: + 998-71-259-21-87; e-mail: cooperation@davaktiv.uz;
Jon Nаsirov, Head of the Department of Transformation and Privatization of Large State Assets of the State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan;