Савдога чиқарилган давлат активлари бўйича таклифларни қабул қилиш муддатини узайтириш тўғрисида
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан 2021 йил 30 мартда Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида” 2021 йил 11 февралдаги ПФ-6167-сон Фармонига мувофиқ хусусийлаштирилиши белгиланган “Белдирсой оромгоҳи” ва “Сижжак” дам олиш масканларини оммавий савдоларга чиқарилганлиги тўғрисида эълон қилинган эди.
Савдо жараёнларини янада шаффоф ва рақобатбардош ўтказиш, савдоларда қатнашиш учун талабгорларга қулай шароитлар яратиш мақсадида, талабгорлардан таклифларни қабул қилиш муддати 2021 йил 1 июль куни Тошкент вақти билан соат 18:00 га қадар узайтирилганлигини маълум қиламиз.

Announcement! On the extension of the deadline for submitting bids for public assets put up for sale.
On march 30, 2021 by the State Assets Management Agency was announced that the Beldirsoy and Sidjjak recreation places are subject to privatization in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 11, 2021 No.6167 “On measures for further accelerating processes of privatization of state assets”, were put up for public auction.
In order to increase the transparency and competitiveness of the bidding process, to create favorable conditions for the participation of bidders, the Agency informs that the deadline for submitting applications has been extended till July 1, 2021 18:00 Tashkent time.