“YANGIYO'L YOG'-MOY” АЖ устав капиталидаги давлат акция пакетлари биржа савдоларига чиқарилди
Ўзбекистон Республикасининг Президентининг 2020 йил 27 октябрдаги “Давлат иштирокидаги корхоналарни ислоҳ қилишни жадаллаштириш ҳамда давлат активларини хусусийлаштиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-6096-сонли Фармонига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан “YANGIYO'L YOG'-MOY” АЖ устав капиталидаги 56,32 фоиз давлат акция пакети “Тошкент” фонд биржаси орқали оммавий савдоларга чиқарилди.
Мазкур акция пакети савдолари “битта лот” тамойили асосида 2021 йил 16 декабрь куни “Тошкент” Республика фонд биржасида ўтказилади.
акциялар сони: 17 008 225 дона оддий акциялар;
бошланғич нархи: 81 907 927 163,12 сўм;
манзил: Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳри (Тошкент шаҳридан 20 км узоқликда);
умумий ер майдони: 10,8 гектар;
ишлаб чиқариш майдони: 15208 кв.м;
мавжуд бино-иншоотлар: 73 та бино ва иншоотларни ўз ичига олади.
Корхона чигит, кунгабоқар ва масхар уруғларидан ўсимлик ёғи ишлаб чиқаришга ихтисослашган. Барча коммуникация тармоқларига эга.

State share in the authorized capital of “YANGIYO'L YOG'-MOY” JSC is put up for sale on stock exchange
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 27, 2020 No. PD-6096 "About measures for the accelerated reforming of the state owned enterprises and privatization of the state assets", the territorial administration of the Tashkent region of the State Assets Management Agency put up 56.32% of state share in the authorized capital of “YANGIYO'L YOG'-MOY” JSC for public trading on the “Toshkent” stock exchange.
Trading on this block of shares will be held on the principle of "one lot" on December 16, 2021 at the Republican Stock Exchange "Tashkent".
shares: 17,008,225 ordinary shares;
starting price: 81 907 927 163.12 soums;
address: Yangiyul city, Tashkent region (20 km away from Tashkent);
total land area: 10.8 hectares;
production area 15208 sq.m;
existing buildings and structures: include 73 buildings and structures.
The company specializes in the production of vegetable oil from sunflower seeds. All communication networks are available.