“YANGIYO'L YOG'-MOY” АЖ устав капиталидаги давлат акция пакетлари биржа савдоларига чиқарилди
Ўзбекистон Республикасининг Президентининг 2020 йил 27 октябрдаги “Давлат иштирокидаги корхоналарни ислоҳ қилишни жадаллаштириш ҳамда давлат активларини хусусийлаштиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-6096-сонли Фармонига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан “YANGIYO'L YOG'-MOY” АЖ устав капиталидаги 56,32 фоиз давлат акция пакети “Тошкент” фонд биржаси орқали оммавий савдоларга чиқарилди.
Мазкур акция пакети савдолари “битта лот” тамойили асосида 2021 йил 16 декабрь куни “Тошкент” Республика фонд биржасида ўтказилади.
акциялар сони: 17 008 225 дона оддий акциялар;
бошланғич нархи: 81 907 927 163,12 сўм;
манзил: Тошкент вилояти, Янгийўл шаҳри (Тошкент шаҳридан 20 км узоқликда);
умумий ер майдони: 10,8 гектар;
ишлаб чиқариш майдони: 15208 кв.м;
мавжуд бино-иншоотлар: 73 та бино ва иншоотларни ўз ичига олади.
Корхона чигит, кунгабоқар ва масхар уруғларидан ўсимлик ёғи ишлаб чиқаришга ихтисослашган. Барча коммуникация тармоқларига эга.

Государственный пакет акций в уставном капитале АО “YANGIYO'L YOG'-MOY” выставлен на биржевые торги
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 27 октября 2020 года № ПФ-6096 «O мерах по ускоренному реформированию предприятий с участием государства и приватизации государственных активов», территориальным управлением Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами 56,32% государственных пакетов акций в уставном капитале АО “YANGIYO'L YOG'-MOY” выставлены на публичные торги фондовой биржи «Ташкент».
Торги по данному пакету акций состоятся по принципу «одного лота» 16 декабря 2021 года на Республиканской фондовой бирже «Ташкент».
количество акций: 17 008 225 обычных акций;
стартовая цена: 81 907 927 163,12 сум;
адрес: город Янгиюль, Ташкентская область (20 км от Ташкента);
общая площадь земельного участка: 10,8 га;
производственная площадь 15208 кв.м;
существующие здания и сооружения: включает 73 здания и сооружения.
Предприятие специализируется на производстве растительного масла из семян подсолнечника. На объекте есть все коммуникационные сети.