"Deloitte" компанияси "Uzbekistan airways" АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун консультант сифатида жалб қилинди
Жорий йил 4 ноябрь куни Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган II Ўзбекистон Иқтисодий форуми доирасида "Deloitte" компанияси билан тижорат шартномаси имзоланди.
Маълумки, тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "Uzbekistan airways" АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан тегишли танлов эълон қилинган.
Мазкур танлов жараёнида, 13 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди. Саралаш натижасида, Deloitte хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.

Компания "Deloitte" привлечена в качестве консультанта для разработки стратегии приватизации АО "Uzbekistan airways"
В рамках II Экономического форума Узбекистана, 4 ноября текущего года в городе Самарканд был подписан коммерческий договор с компанией "Deloitte".
Как известно, согласно соответствующей программе приватизации, Агентством по управлению государственными активами было опубликовано объявление по привлечению профессиональной консалтинговой компании для разработки стратегии приватизации АО «Uzbekistan airways».
В ходе процесса отбора были получены предложения от 13 профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач. Соответственно, в результате отбора Deloitte был признан победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.