"Deloitte" компанияси "Uzbekistan airways" АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун консультант сифатида жалб қилинди
Жорий йил 4 ноябрь куни Самарқанд шаҳрида бўлиб ўтаётган II Ўзбекистон Иқтисодий форуми доирасида "Deloitte" компанияси билан тижорат шартномаси имзоланди.
Маълумки, тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "Uzbekistan airways" АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш юзасидан тегишли танлов эълон қилинган.
Мазкур танлов жараёнида, 13 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди. Саралаш натижасида, Deloitte хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.

Deloitte was attracted as a consultant to develop a strategy for privatization of "Uzbekistan airways" JSC
In the framework of the II Uzbekistan Economic Forum, on November 4 this year in the Samarkand a commercial contract was signed with Deloitte
As known, according to the relevant privatization program, the State Assets Management Agency had published an announcement on attracting a professional consulting company to develop a strategy for the privatization of "Uzbekistan airways" JSC.
During the selection process, 13 proposals were received from professional organizations, including in the form of a consortium, and their financial proposals, work experience in the field, qualifications and approaches to the relevant tasks were considered. Accordingly, as a result of the selection process, Deloitte was selected the winner of the competition as a privatization consultant.