Joriy yil noyabr kuni Samarqand shahrida bo'kib o'tayotgan II O'zbekiston Iqtisodiy forumi doirasida "KPMG" kompaniyasi bilan tijorat shartnomasi imzolandi.
Ma'lumki, tegishli xususiylashtirish dasturiga muvofiq Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan "Issiqlik elektr stansiyalari" AJni xususiylashtirish strategiyasini ishlab chiqish uchun professional konsalting kompaniyasini jalb qilish yuzasidan tegishli tanlov e'lon qilingan.
Mazkur tanlov jarayonida, 9 ta professional tashkilotlar, jumladan konsorsium shaklidagi takliflar qabul qillinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish bo'yicha yondashuvlari asosida saralandi. Saralash natijasida, KPMG xususiylashtirish bo'yicha konsultant sifatida tanlov g'olibi deb topildi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi jalb etilgan professional konsalting kompaniyasi bilan birga ushbu aktivning raqobat tamoyillariga asoslangan shaffof va muvaffaqiyatli sotilishi uchun barcha choralarni ko'radi.

В рамках II Экономического форума Узбекистана, 4 ноября текущего года в городе Самарканд был подписан коммерческий договор с компанией "KPMG".
Как известно, согласно соответствующей программе приватизации, Агентством по управлению государственными активами было опубликовано объявление по привлечению профессиональной консалтинговой компании для разработки стратегии приватизации АО "Тепловые электрические станции".
В ходе процесса отбора были получены предложения от 9 профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач. Соответственно, в результате отбора KPMG был признан победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.