26-may sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
936 ta lot ochiq auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 96,3 mlrd so'm bo'lgan 556 ta lot 117,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• Soni 14 ta
• Boshlang‘ich narxi 73,4 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 77,6 mlrd so‘m
• Surxondaryo viloyati, Termiz shahrida joylashgan boshlang’ich narxi 3,2 mlrd so‘m bo‘lgan "Mikrokreditbank" ATB balansidagi 2 qavatli yerto'lali bank va xo'jalik binolari 3,4 mlrd so‘mga sotildi.
• Soni 49 ta
• Boshlang‘ich narxi 338 mln so‘m
• Sotilgan narxi 5,4 mlrd so‘m
• Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 4,1 mln so‘m bo‘lgan 28-umumiy o'rta ta'lim maktabining oshxonasi 36,4 mln so‘mga ijaraga berildi.
• Soni 85 ta
• Boshlang'ich narxi 2,9 mlrd so‘m
• Sotilgan narxi 4,2 mlrd so‘m
• Yer maydoni 10,5 ga
• Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridan boshlang'ich narxi 881,6 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1,06 gektar yеr uchastkasi 1,1 mlrd so‘mga sotildi.
• Farg'ona viloyati Farg'ona shahridan boshlang'ich narxi 644,9 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalaridagi 1,25 gektar yеr uchastkasi 677,1 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 26 мая
На аукционы и открытые торги было выставлено 936 лота. Также было реализовано 556 объекта со стартовой ценой 96,3 млрд сумов за 117,1 млрд сумов.
• стартовая цена 73,4 млрд сум
• цена продажи 77,6 млрд сум
• 2-х этажные здания банка и хозяйства с подвалом со стартовой ценой 3,2 млрд сумов, находящийся на балансе АКБ "Микрокредитбанк", ​​расположенный в городе Термезе  Сурхандарьинской области, проданы за 3,4 млрд сумов.
• стартовая цена 338 млн сум
• Столовая 28-й общеобразовательной школы, с годовой арендной ставкой 4,1 млн ​​сумов в городе Бухаре Бухарской области сдана в аренду за 36,4 млн ​​сумов.
• площадь земельного участка 10,5 га
• Земельный участок, расположенный в городе Карши Кашкадарьинской области, площадью 1,06 га, со стартовой ценой 881,6 млн ​​сумов продан за 1,1 млрд сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• Земельный участок в малой промышленной зоне, расположенный в городе Фергана Ферганской области, площадью 1,25 га, со стартовой ценой 644,9 млн ​​сумов продан за 677,1 млн сумов.