11-mart sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
1 251 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 51,2 mlrd so'm bo'lgan 433 ta lot 73,3 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 27,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 34,2 mlrd so‘m
Toshkent shahar Olmazor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 11,5 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Toshkent shahar hududiy boshqarmasi balansidagi bino-inshootlar (sobiq oshxona binosi) 14,3 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 157 ta
• boshlang'ich narxi 2,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,3 mlrd so‘m
Andijon viloyati Andijon shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 46,6 mln so‘m bo‘lgan Andijon mashinasozlik instituti balansidagi oshxona 167,9 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 59 ta
• boshlang'ich narxi 6,6 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 9,3 mlrd so‘m
• yer maydoni 31,0 ga
Qoraqalpog'iston Respublikasi Qorao'zak tumanidan boshlang'ich narxi 349,3 mln so‘m bo‘lgan qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 97 sotix yеr uchastkasi 384,2 mln so‘mga sotildi.
Toshkent viloyati Ohangaron tumanidan boshlang'ich narxi 207,6 mln so‘m bo‘lgan suyuq yoqilg'i (benzin, dizel yoqilg'isi, kerosin) quyish shoxobchasi qurish uchun 28 sotix yеr uchastkasi 249,1 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 11 марта
На аукционы и открытые торги было выставлено 1 251 лота. Также было реализовано 433 объекта со стартовой ценой 51,2 млрд сумов за 73,3 млрд сумов.
• стартовая цена 27,6 млрд сум
• цена продажи 34,2 млрд сум
• Здания и сооружения (бывшее здание столовой), принадлежащие территориальному управлению города Ташкента Центра по эффективному использованию пустующих государственных объектов, расположенные в Алмазарском районе города Ташкента, со стартовой ценой 11,5 млрд сумов продано за 14,3 млрд сумов.
• Столовая, принадлежащая Андижанскому машиностроительному институту, расположенная в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 46,6 млн сумов сдана в аренду за 167,9 млн сумов.
• количество 59
• цена продажи 9,3 млрд сум
• площадь земельного участка 31,0 га
• Земельный участок, расположенный в Кораузакском районе Республики Каракалпакстан, площадью 97 соток, со стартовой ценой 349,3 млн ​​сумов продан за 384,2 млн сумов для строительства предприятия строительной отрасли.
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 28 соток, со стартовой ценой 207,6 млн ​​сумов продан за 249,1 млн сумов для строительства заправочной станции ​​для жидкого топлива (бензин, дизельное топливо, керосин).