Don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualari boʼyicha savdo jarayonlari yuzasidan АXBOROT
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining 2022 yil 30 iyuldagi eʼloniga muvofiq talabgorlardan “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali elektron koʼrinishda takliflar qabul qilingan.
Shunga koʼra, joriy yilning 8 sentyabr kuni soat 16:00da Davaktiv agentligida koʼrib chiqish uchun yetarli taklif shakllangan davlat aktivlari boʼyicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichidagi talabgorlarning elektron koʼrinishdagi takliflari ochiladi.
Ushbu jarayonga Davlat tender komissiyasi aʼzolari, talabgorlar va ommaviy axborot vositalari vakillari taklif etiladi, shuningdek shaxsan qatnasha olmaydigan talabgorlar uchun talabgorlar uchun videokonferens aloqa vositasi orqali ishtirok etish imkoniyati yaratiladi (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
Ishchi organ oʼz hisobotini tayyorlab, Davlat tender komissiyasiga koʼrib chiqish uchun taqdim etadi va birinchi bosqich yakunlari boʼyicha maʼlumotlar Davaktiv agentligi tomonidan belgilangan tartibda eʼlon qilinadi.
Oʼz navbatida, savdolarning birinchi bosqichida yagona talabgor tomonidan taklif yuborilganligi hamda taklif kelib tushmaganligi sababli savdosi oʼtkazilmagan don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallarining mulkiy majmualari bo'yicha “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali takliflarni qabul qilish 15 kun muddatga uzaytiriladi.

В соответствии с объявлением Агентства по управлению государственными активами от 30 июля 2022 года, через электронную торговую платформу «E-auksion» поступили заявки претендентов в электронной форме.
Согласно с этим, 8 сентября текущего года в 16:00 будут вскрыты электронные предложения претендентов на первом этапе процесса торгов государственных активов, по которым сформировано достаточное количество предложений для рассмотрения.
К данному процессу приглашаются члены Государственной тендерной комиссии, претенденты и представители СМИ, а также, для заявителей, которые не смогут участвовать лично, создается возможность участия посредством видеоконференцсвязи (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
Рабочий орган приготовит свой отчет по данному процессу и предоставит его на рассмотрение Государственной тендерной комиссии. По итогам  первого этапа процесса торгов Агентство госактивов опубликует соответствующую информацию в установленном порядке.
В свою очередь, прием предложений через электронную торговую платформу «E-auksion» по государственным долям в зерновых предприятиях и имущественным комплексам филиалов зерновых предприятий, по которым на первом этапе торгов поступили предложения единственным заявителем или вовсе не поступали, будет продлен сроком на 15 дней.