Don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualari boʼyicha savdo jarayonlari yuzasidan АXBOROT
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining 2022 yil 30 iyuldagi eʼloniga muvofiq talabgorlardan “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali elektron koʼrinishda takliflar qabul qilingan.
Shunga koʼra, joriy yilning 8 sentyabr kuni soat 16:00da Davaktiv agentligida koʼrib chiqish uchun yetarli taklif shakllangan davlat aktivlari boʼyicha savdo jarayonlarining birinchi bosqichidagi talabgorlarning elektron koʼrinishdagi takliflari ochiladi.
Ushbu jarayonga Davlat tender komissiyasi aʼzolari, talabgorlar va ommaviy axborot vositalari vakillari taklif etiladi, shuningdek shaxsan qatnasha olmaydigan talabgorlar uchun talabgorlar uchun videokonferens aloqa vositasi orqali ishtirok etish imkoniyati yaratiladi (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
Ishchi organ oʼz hisobotini tayyorlab, Davlat tender komissiyasiga koʼrib chiqish uchun taqdim etadi va birinchi bosqich yakunlari boʼyicha maʼlumotlar Davaktiv agentligi tomonidan belgilangan tartibda eʼlon qilinadi.
Oʼz navbatida, savdolarning birinchi bosqichida yagona talabgor tomonidan taklif yuborilganligi hamda taklif kelib tushmaganligi sababli savdosi oʼtkazilmagan don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallarining mulkiy majmualari bo'yicha “E-auksion” elektron savdo platformasi orqali takliflarni qabul qilish 15 kun muddatga uzaytiriladi.

In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated July 30, 2022, through the electronic trading platform "E-auksion" have received proposals from applicants in electronic form.
Accordingly, on September 8 of this year at 16:00, electronic proposals of applicants at the first stage of sales process of state assets, which are formed a sufficient number of proposals for consideration, will be opened.
Members of the State Tender Commission, applicants and mass media representatives are invited to participate in this process, also, for applicants who will not be able to participate personally, the possibility of participation via videoconference is created (https://us02web.zoom.us/j/82999698742).
The working body will prepare a report on this process and submit it to the State Tender Commission for consideration. According to the results of the first stage of the sale process, the State Assets Agency will publish the relevant information in the prescribed manner.
Meanwhile, the process of accepting proposals through the electronic trading platform "E-auksion" for the state shares in grain enterprises and property complexes in grain enterprise branches, for which at the first stage of sales proposals have been received by the only applicant or have not been received at all, will be extended for a period of 15 days.