Xo‘jalik jamiyatlarining boshqaruv organlari yig‘ilishi bayonlarini “Davlat mulki” axborot tizimiga joylashtirish imkoniyati yaratildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 8-noyabrdagi PQ-415-son qarorida 2023-yil 1-yanvardan boshlab ustav kapitalida davlat ulushi 50 foiz va undan yuqori bo‘lgan xo‘jalik jamiyatlarining kuzatuv kengashi majlisi va ishtirokchilari (aksiyadorlari) umumiy yig‘ilishi bayonlari ular rasmiylashtirilgandan so‘ng o‘n kun muddatda Davlat aktivlarini boshqarish agentligining “Davlat mulki” axborot tizimida joylashtirilishi belgilangan.
Mazkur topshiriqni ijrosini taʼminlash maqsadida, xo‘jalik jamiyatlari uchun Davaktiv agentligining www.kpi.davaktiv.uz saytida “kabinetga kirish” ilovasi orqali kuzatuv kengashi majlisi va ishtirokchilari (aksiyadorlari) umumiy yig‘ilishi bayonlarini joylashtirish imkoniyati yaratilganligi bildiriladi.
Qo‘shimcha savollar bilan Agentlikning +99871-259-20-84 (Qarayev Feruz) telefon raqami orqali murojaat etishingiz mumkin.

В информационной системе "Давлат мулки" создана возможность размещения протокола собрания органов управления хозяйственных обществ
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан №ПП-415 от 8 ноября 2022 года, с 1 января 2023 года протоколы заседания наблюдательного совета и общего собрания участников (акционеров) хозяйственных обществ, в уставном фонде (уставном капитале) которых государственная доля составляет 50% и более, в десятидневный срок после их оформления размещаются в информационной системе «Давлат мулки» Агентства по управлению государственными активами.
В целях обеспечения реализации данного поручения сообщается, что для хозяйственных обществ создана возможность размещения протоколов заседания наблюдательного совета и общего собрания участников (акционеров) на сайте Агентства госактивов www.kpi.davaktiv.uz через раздел «зайти в кабинет».
В случае возникновения дополнительных вопросов, можно обращаться в Агентство по телефону +99871-259-20-84 (Караев Феруз).