Avval xabar berilganidek, "To‘rtko‘ldonmahsuloti" MChJ ustav fondidagi 58,06 foiz davlat ulushi bo‘yicha savdo jarayonlarining ikkinchi bosqichi bo‘lib o‘tdi hamda Davlat aktivlarini xususiylashtirish va xususiylashtirish jarayonlarini muvofiqlashtirish davlat komissiyasining tegishli qaroriga ko‘ra mazkur aktiv bo‘yicha eng yaxshi tijorat taklifini taqdim etgan "Ilyosbek Nilufar Bexruz" MChJ 14,0 mlrd. soʻm sotib olish qiymatini toʻlash, kamida besh yil davomida aktivning asosiy faoliyat turini saqlab qolish va mavjud don saqlash sigʻimlarini kamaytirmaslik hamda qonunchilikda belgilangan tartibda davlat zaxirasi uchun saqlanadigan don hajmlarini shartnomalar asosida haq toʻlash evaziga saqlab berish sharti bilan g‘olib deb topildi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi mazkur davlat aktivi boʻyicha savdo jarayonlarida ishtirok etgan barcha talabgorlarga minnatdorchilik bildiradi.
Mazkur davlat aktivi boʻyicha savdo jarayonlarida ishtirok etgan talabgorlarga Ishchi organ tomonidan individual xabar yuboriladi.
Oʻz oʻrnida taʼkidlash joizki, don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualari boʻyicha narx takliflarini koʻrib chiqishda, Xususiylashtirish davlat komissiyasi tomonidan moʻljal sifatida inobatga olinadigan tavsiyaviy baholash qiymatini 50 foizga qadar qadamma-qadam pasaytirish mexanizmi joriy etilgan.
Bundan tashqari, quyidagi don korxonalaridagi davlat ulushi va don korxonalari filiallari mulkiy majmualarining savdo jarayonlarini davom ettirish uchun savdoda qatnashish boʻyicha takliflar kelib tushmaganligi hamda takliflar yetarli darajada shakllanmaganligi sababli, mazkur aktivlar takroriy savdolarga chiqarildi.

As previously reported, the second stage of sales of the 58.06% state share in the authorized fund of LLC "Turtkuldonmahsulotlari" was held, and according to the relevant decision of the State Commission on privatization of state assets and coordination of privatization processes, LLC "Ilyosbek Nilufar Bexruz" who presented the best commercial offer for this asset was declared the winner of the sales with the conditions of payment of the purchase price in the amount of 14.0 billion UZS, preservation of the main activity of the asset for at least five years and not reducing the existing capacity of grain storage facilities, as well as preservation of the volume of grain stored in the state reserve in accordance with the legislation in exchange for payment of duties on the basis of contracts.
The State Assets Management Agency thanks all applicants who participated in the sale process for the purchase of this state asset.
Individual notifications will be sent by the Working Body to all applicants who participated in the sales process for this state asset.
In addition, considering that for the following state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises' branches there were no proposals for participation in the auctions, as well as an insufficient number of proposals were received to continue the sales process, these assets are put up for repeated public sales.