“Uz-Koram Kompani” MChJ ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 17-iyuldagi “Uz-Koram Kompani” MChJ ustav kapitalidagi 100% davlat ulushini sotish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi koʻplab salohiyatli investorlarni murojaatlarini inobatga olgan holda, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “Portfolio Investments” kompaniyasining taklifiga asosan, salohiyatli investorlar uchun aktivni yaxshiroq oʻrganish va mazkur savdo bosqichida talab etiladigan tegishli hujjatlarni tayyorlanishiga koʻproq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga Uz-Koram Kompani” MChJdagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) boʻyicha arizalarni qabul qilish muddatini 2024-yil 4-sentabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале ООО «Уз-Корам Компани»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 17 июля текущего года, о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Уз-Корам Компани», сообщается следующее.
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, на основе предложения консультанта по приватизации Portfolio Investments, в целях предоставления потенциальным инвесторам дополнительной возможности для тщательного изучения актива и подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в более прозрачной и конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственной доли в ООО «Уз-Корам Компани» до 18:00 (Ташкентское время) 4 сентября 2024 года.