Avval maʼlum qilinganidek, ushbu Aktivni xususiylashtirish jarayonini ilgʻor xalqaro tajriba asosida amalga oshirish uchun “Portfolio Investments” (keyingi oʻrinlarda – "Konsultant") kompaniyasi xususiylashtirish boʻyicha Konsultant sifatida jalb etilgan.
Arizalarni qabul qilish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 2024-yil 17-dekabrga qadar 2 nafar xalqaro investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar Konsultantga kelib tushgan.
Konsultant tomonidan Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) 2025-yil 31-yanvar soat 23:59 (Toshkent vaqti bilan)ga qadar qabul qilinadi.

Information on the open sales process of state share in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC
According to the published announcement on November 16 this year, the State Assets Management Agency organized the stage of Expression of Interest of the privatization process of 70% state share in the authorized capital of “UZ CHASYS” LLC (hereinafter - the “Asset”).
As previously reported, Portfolio Investments (hereinafter - the “Consultant”) was engaged as a privatization consultant to conduct the privatization process of the Asset based on international best practices.
As part of this stage, the Consultant conducted extensive marketing activities, including sending investment teasers to potential investors. As a result, the Consultant received applications from 2 international investors expressing interest in the acquisition by December 17, 2024.