“O‘zenergoinjiniring” AJni ustav kapitalidagi 87,7 foiz davlat ulushining xususiylashtirish jarayoni boshlanganligi toʻgʻrisida eʼlon
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʻrinlarda – “Davaktiv agentligi”) tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, “O‘zenergoinjiniring” AJ ustav kapitalidagi 87,7 foiz davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – Aktiv) xususiylashtirish jarayonining Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligini eʼlon qiladi (keyingi oʻrinlarda – “Bitim”).
"Mosaic Financial" kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – "Maslahatchi") ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“O‘zenergoinjiniring” AJ - O‘zbekiston Respublikasida qishloq joylarda, shaharlarda va tuman markazlarida joylashgan barcha isteʼmolchilarni, shu jumladan, kichik va oʻrta korxonalar, suv xoʻjaligi obʼyektlari va kommunal xoʻjalik majmualari uchun elektr taʼminoti va elektrlashtirish obʼyektlarini loyihalash boʻyicha ixtisoslashtirilgan tashkilotdir.
Ustav fondi: 13,2 mlrd.so‘m;
Korxonaning yuridik manzili: Toshkent shahri, Yashnobod tumani M. Ashrafiy ko'chasi, 9-uy.
Veb sahifasi: www.uzenergoeng.uz
Qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi ariza Ishtirokchining xohishiga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlanishi mumkin.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini 2023-yil 20-noyabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar quyidagi elektron pochta manzillariga yuborishlari lozim: info@mosaic-financial.uz.
Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvofaqqiyatli oʻtgan talabgorlar xususiylashtirish jarayonlarining keyingi bosqichlarida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga ushbu bosqich jarayonlari toʻgʻrisidagi xat (Process Letter) yuboriladi.
Shu bilan birga, xususiylashtirish jarayonlarida kelgusidagi oʻz ishtirokini tasdiqlash uchun, ushbu talabgorlar bilan Axborotlarni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA)ni imzolash taklif etiladi, soʻngra ularga maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyani sotib olish narxi boʻyicha indikativ majburiyatga ega boʻlmagan takliflarni tayyorlash uchun zarur boʻlgan axborotni oʻz ichiga olgan dastlabki maʼlumotlar toʻplami (Information Memorandum) bilan tanishish imkoniyati beradigan virtual maʼlumotlar xonasi (VDR) ga kirish imkoniyati beriladi.
Qoʻshimcha maʼlumotlar uchun yuqorida keltirilgan aloqa kanaliga murojaat qilishingiz mumkin.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi, "Mosaic Financial" va Kompaniyani sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va "Mosaic Financial" oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor shaxslar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi, Kompaniya va "Mosaic Financial" tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;

Announcement on the beginning of the privatization process of 87,7% state share in the authorized capital of Uzenergoengineering JSC
In accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency (hereinafter - "UzSAMA") announces the beginning of Express of Interest stage of the privatization process (hereinafter - "Transaction") of 87,7% state share in the authorized capital of "Uzenergoengineering" JSC  (hereinafter - "Company").
Mosaic Financial (hereinafter - "Сonsultant") is the privatization consultant to UzSAMA on this Transaction.
"Uzenergoengineering" JSC is a specialized organization for the design of power supply and electrification facilities for all consumers located in rural areas, cities and regional centers, including small and medium-sized enterprises, water management facilities and utility complexes located on the territory of the Republic of Uzbekistan.
Charter fund: 13.2 billion UZS;
The legal address of the enterprise: Tashkent city, Yashnabad district, M. Ashrafy street, 9.
Website: www.uzenergoeng.uz
The sale is organized on the basis of competitive sale process and open to all interested parties (hereinafter - "Applicants").
Express of interest can be prepared in Uzbek, Russian or English (at the discretion of the Applicants), and must be sent to the following e-mail addresses: info@mosaic-financial.uz.
The deadline for submission of Express of interest is no later than November 20, 2023, 18:00 (Tashkent time).
Applicants who have successfully passed the Express of interest stage will be invited to participate in the next stages of the privatization process, and Process Letter with detailed information on this stage will be addressed to them.
In order to confirm their future participation in the privatization process, applicants are to sign a Non-Disclosure Agreement (NDAand then will be given access to a Virtual Data Room (VDR), which provides them with an Information Memorandum prepared by Сonsultant, that contains the information necessary to prepare indicative non-binding offers for the purchase of the Company.
For more information, you can contact the above communication channel.
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of UzSAMA, "Mosaic Financial" in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. UzSAMA and "Mosaic Financial" reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Agency and "Mosaic Financial", to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;