5-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
475 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 60,2 mlrd so'm bo'lgan 1 121 ta lot 89,7 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 20 ta
• boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m
• Toshkent viloyati Ohangaron tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,6 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Toshkent viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi noturar joy - sobiq dam olish oromgohi 6,6 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 8 ta
• boshlang'ich narxi 7,1 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 8,3 mlrd so‘m
• Buxoro tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m bo‘lgan “Asakabank" ATB balansidagi issiqxona mulkiy majmuasi 3,9 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 74 ta
• boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,4 mlrd so‘m
• Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 76,1 mln so‘m bo‘lgan Abu Ali Ibn Sino nomidagi jamoat salomatligi texnikumi balansidagi bino qismi 236,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 175 ta
• boshlang'ich narxi 9,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 17,9 mlrd so‘m
• yer maydoni 38,2 ga
• Shahrisabz tumanidan boshlang‘ich narxi 537,4 mln so‘m bo‘lgan turistik zonalar yеr uchastkasi oromgoh, motel, turizm komplekslari qurish uchun 42 sotix yеr uchastkasi 1,4 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 5 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 475 лота. Также было реализовано 1 121 объекта со стартовой ценой 60,2 млрд сумов за 89,7 млрд сумов.
• Нежилое помещение - бывшая зона отдыха, принадлежащая территориальному управлению Ташкентской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Ахангаранском районе Ташкентской области, со стартовой ценой 1,6 млрд сумов продано за 6,6 млрд сумов.
• Имущественный комплекс теплицы, принадлежащий АКБ "Асакабанк", расположенный в Бухарском районе, со стартовой ценой 3,8 млрд сумов продан за 3,9 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая Техникуму общественного здравоохранения имени Абу Али ибн Сины, расположенная в Чиланзарском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 76,1 млн сумов сдана в аренду за 236,1 млн сумов.
• площадь земельного участка 38,2 га
• Туристические зоны, расположенные в Шахрисабзском районе, площадью 42 сотки, со стартовой ценой 537,4 млн ​​сумов продан за 1,4 млрд сумов для строительства санаториев, мотелей, туристических комплексов.