30-noyabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
88 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 18,1 mlrd so'm bo'lgan 214 ta lot 31,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 10 ta
• boshlang‘ich narxi 3 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 3,2 mlrd so‘m
Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Samarqand viloyat hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan ma‘muriy bino 1,5 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 73 ta
• boshlang‘ich narxi 1,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 5,1 mlrd so‘m
Toshkent shahri Chilonzor tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 107,1 mln so‘m bo‘lgan Toshkent shahar prokuraturasi balansidagi bino qismi 246,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 426,4 mln so‘m
• sotilgan narxi 474,8 mln so‘m
• yer maydoni 0,85 ga
Namangan viloyati Pop tumanidan boshlang'ich narxi 48,1 mln so‘m bo‘lgan kichik sanoat zonalarigadi qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 40 sotix yеr uchastkasi 57,7 mln so‘mga sotildi.
Buxoro viloyati Qorako‘l tumanidan boshlang'ich narxi 22,6 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 4 sotix yеr uchastkasi 24,8 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30ноября
На аукционы и открытые торги было выставлено 88 лота. Также было реализовано 214 объекта со стартовой ценой 18,1 млрд сумов за 31,5 млрд сумов.
• Пустующее административное здание, расположенный в Пастдаргомской районе Самаркандской области, принадлежащий территориальному управлению Самаркандской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов продан за 1,5 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая прокуратуре города Ташкента, с первоначальной годовой арендной ставкой 107,1 млн ​​сумов в Чиланзарском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 246,2 млн сумов.
• стартовая цена 426,4 млн сум
• цена продажи 474,8 млн сум
• площадь земельного участка 0,85 га
• Земельный участок, расположенный в Папском районе Наманганской области, площадью 40 соток, со стартовой ценой 48,1 млн ​​сумов продан за 57,7 млн сумов для строительства предприятия строительной отрасли в малых промышленных зонах.
• Земельный участок, расположенный в Каракульском районе Бухарской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 22,6 млн ​​сумов продан за 24,8 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.