22-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
515 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 54 mlrd so'm bo'lgan 667 ta lot 67,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 12,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 13,2 mlrd so‘m
• Farg‘ona viloyati Marg‘ilon shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 9,4 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Farg‘ona viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi mineral o‘g‘itlar saqlash ombori 9,8 mlrd so‘mga sotildi.
Davlat ishtirokidagi korxonalar aktivlari:
• boshlang'ich narxi 6,2 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 6,7 mlrd so‘m
• Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 3,3 mlrd so‘m bo‘lgan AT “Xalq bank” Qashqadaryo viloyat filiali balansidagi mahalla guzari va to‘yxona binosi 3,5 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 396,7 mln so‘m
• sotilgan narxi 706,7 mln so‘m
• Jizzax shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 4,5 mln so‘m bo‘lgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi balansidagi bo‘sh turgan xona 71,1 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 418 ta
• sotilgan narxi 20,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 25,1 ga
• Toshkent shahri Shayxontohur tumanidan boshlang'ich narxi 1,2 mlrd so‘m bo‘lgan savdo-maishiy xizmat ko‘rsatish, ofis va o‘quv markazi qurish uchun 2,9 sotix yеr uchastkasi 3,3 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 22 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 515 лота. Также было реализовано 667 объекта со стартовой ценой 54 млрд сумов за 67,6 млрд сумов.
• стартовая цена 12,4 млрд сум
• цена продажи 13,2 млрд сум
• Склад хранения минеральных удобрений, принадлежащий территориальному управлению Ферганской области Агентства по управлению государственными активами, расположенный в городе Маргилан Ферганской области, со стартовой ценой 9,4 млрд ​​сумов продан за 9,8 млрд сумов.
• Здание районного зала и свадебного зала, принадлежащее АК "Халк банк", расположенное в Гузарском районе Кашкадарьинской области, со стартовой ценой 3,3 млрд сумов продано за 3,5 млрд сумов.
• стартовая цена 396,7 млн сум
• цена продажи 706,7 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая общеобразовательной школе, расположенное в городе Джизак, со стартовой арендной ставкой 4,5 млн сумов, сдана в аренду за 71,1 млн сумов.
• количество 418
• цена продажи 20,5 млрд сум
• площадь земельного участка 25,1 га
• Земельный участок, расположенный в Шайхантахурском районе города Ташкента, площадью 2,9 соток, со стартовой ценой 1,2 млрд ​​сумов продан за 3,3 млрд сумов для строительства торгово-бытового комплекса, офисных и образовательных центров.