Davaktiv agentligining joriy yil 4-oktabrdagi "Asakabank" AJ, "Oʻzsanoatqurilishbank" ATB va AT "Aloqabank"ga tegishli “Toshkent City” xalqaro ishbilarmonlik markazi hududidagi yangi koʻp qavatli biznes markazlarini (keyingi oʻrinlarda – Biznes markazlar”) xalqaro savdo jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini puxta tayyorlashda Biznes markazlarni texnik kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant “KPMG” xalqaro kompaniyasining (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) tavsiyasiga asosan hamda savdo jarayonlarini raqobat muhitida oʻtkazish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlarga Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddati 2025-yil 15-mart kuni soat 23:59ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Shu bilan birga, Konsultant tomonidan raqobat muhitini taʼminlash maqsadida savdo jarayonlariga yanada koʻproq salohiyatli investorlarni jalb qilish ishlari parallel ravishda amalga oshiriladi hamda Aktivni sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish (Expression of Interest) yuzasidan arizalarni qabul qilish davom ettiriladi.
Biznes markazlarni xususiylashtirish jarayonining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avval chop etilgan eʼlonning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron-bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʻlgan Davaktiv agentligi va “KPMG”ning Aktivni sotish bilan bogʻliq biror-bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Davaktiv agentligi va “KPMG” oʻz xohishiga koʻra har qanday vaqtda va har qanday munosabatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʻz zimmalariga olmasdan:
(ii) turli xil manfaatdor tomonlar uchun turli xil tartib-qoidalar boʻyicha ish tutish va/yoki Davaktiv agentligi va “KPMG” tomonidan koʻzda tutilgan reja-jadval va tartib doirasida istalgan boshqa potensial xaridorni (xaridorlarni) oldindan ogohlantirmasdan chiqarib tashlagan holda bir yoki bir nechta potensial xaridorlar bilan muzokaralar olib borish;
(iii) aniq bir sababga koʻra sotish jarayonini toʻxtatish;
(iv) va/yoki istalgan vaqtda va sabablarni tushuntirmasdan Savdoga taalluqli boʻlgan har qanday potensial xaridor (xaridorlar) bilan har qanday muhokama va muzokaralarni olib borish/tugatish huquqlarini oʻzida saqlab qoladi.

Information on the international sale process of 3 multi-storey business centers on the territory of the international business center "Tashkent City"
According to the announcement of the State Assets Management Agency dated October 4 this year, on the stage of acceptance of Binding Offers (BO) of the international sales process of new multi-storey business centers (hereinafter - “Business Centers”) owned by JSC “Asakabank”, JSCB “Uzsanoatkurilishbank” and JSC “Alokabank” and located on the territory of the international business center “Tashkent City”, the following is reported:
In accordance with the applicants' requests for providing additional time for technical complex analysis of Business Centers in the preparation of a binding commercial offer, as well as based on the recommendation of the privatization consultant KPMG, and in order to conduct the sale process in a competitive environment, the State Assets Management Agency informs all interested parties that the deadline for receipt of Binding Offers (BO) has been extended until 23:59 (Tashkent time) on March 15, 2025.
At the same time, in order to ensure a competitive environment, the Consultant will in parallel continue to work on attracting more potential investors to the sales process and receive Expression of Interest applications.
All other information of the previously published announcement on the stage of receipt of Binding Offers (BO) remains unchanged.
For more information on this project, please contact the following communication channels:
This announcement, or any part of its content, should not be taken as a form of obligation on the part of the State Assets Management Agency, KPMG in relation to the Asset sale, as one might assume in connection with the publication of this announcement. The State Assets Management Agency and KPMG reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual responsibility:
(ii) Follow different procedures with respect to different stakeholders and/or negotiate with one or more potential buyers within the schedule and procedure established jointly by the State Assets Management Agency and KPMG , to the exclusion of any other potential buyer(s) without prior notice;