“Lotte City Hotel Tashkent Palace” mehmonxonasidagi davlat ulushini xususiylashtirish jarayonida qatʼiy narx takliflarini qabul qilish bosqichi to‘g‘risida axborot
Avval xabar berilganidek, "Lotte City Hotel Tashkent Palace" mehmonxonasi (keyingi o'rinlarda - Mehmonxona)ni xususiylashtirish jarayoni doirasida talabgorlardan sotib olish narxi bo‘yicha indikativ majburiyatga ega bo‘lmagan takliflar (NBO2022 yilning 14 oktyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar qabul qilindi.
Belgilangan muddatlarda ushbu bosqichda ishtirok etgan 13 nafar talabgordan 9 nafari majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarini (NBO) xususiylashtirish bo‘yicha konsultant KPMG xalqaro kompaniyasiga taqdim etgan.
KPMG tomonidan talabgorlar takliflari savdo jarayonining ushbu bosqichida belgilangan talablarga, shu jumladan to‘lovga qobiliyatlik darajasi o‘rganildi va uning tavsiyasiga asosan 6 nafar talabgorlarni savdo jarayonlarining navbatdagi majburiyatga ega bo‘lgan (BO) takliflarni qabul qilish bosqichiga o‘tkaziladi.
Kelgusida, mazkur talabgorlar xususiylashtirish jarayonlarining keyingi bosqichlarida ishtirok etish uchun taklif qilinadi hamda ularga keyingi bosqich jarayonlari to‘g‘risidagi KPMG tomonidan jarayon xati (Process Letter) yuboriladi. Xususiylashtirish jarayonlarida kelgusidagi o‘z ishtirokini tasdiqlagan talabgorlarga xalqaro maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyaning moliyaviy, soliq, huquqiy va ekologik faoliyati bo'yicha mustaqil tahliliy hisobotlar (VDD)larini o‘z ichiga olgan virtual axborot xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati hamda Mehmonxonaga tashrif buyurgan holda uning boshqaruv organi bilan uchrashish imkoniyati yaratiladi.
Shuningdek, KPMG kompaniyasi tomonidan Mehmonxonani sotib olish narxi bo‘yicha majburiyatga ega bo‘lgan takliflar (BO) joriy yil 15 noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar qabul qilinadi.
Davaktiv agentligi va KPMG xalqaro kompaniyasi xususiylashtirish jarayoniga qiziqish bildirib majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarini qabul qilish (NBO) bosqichida ishtirok etgan barcha ishtirokchilarga minnatdorchilik bildiradi hamda Aktivni sotib olish bo‘yicha ushbu bosqichdan muvaffaqiyatli o‘tgan talabgorlar bilan kelgusidagi konstruktiv hamkorlikni shaffof muhitda davom ettiradi.

Information about the stage of accepting binding offers of the privatization process of the state share in the Lotte City Hotel Tashkent Palace
As it was informed earlier, acceptance of non-binding offers (NBO) in the process of privatization of Lotte City Hotel Tashkent Palace Hotel (hereinafter - the Hotel) was carried out till 18:00 (on Tashkent time) on 14 October, 2022.
In accordance with the deadline, 9 out of 13 applicants submitted their non-binding offers (NBOs) to the international privatization consultant KPMG.
These proposals have been reviewed by KPMG for compliance with the requirements of this stage, including solvency. Based on the recommendation of KPMG, 6 applicants were qualified to participate in the next stage of the Binding Offer (BO) process.
KPMG will send a Process Letter to the applicants, with information on the processes for the next stage. Applicants who have confirmed their participation in the further privatization process will have access to a Virtual Data Room (VDR), which contains independent analytical reports on financial, tax, legal and environmental analysis (VDD) prepared by an international consultant. Additionally, applicants will have the opportunity to meet with Hotel management both offline and online.
Binding offers (BO) will be accepted by KPMG till 18:00 (on Tashkent time) on November 15, 2022.
The State Assets Management Agency and the international company KPMG would like to thank all participants, who have shown interest through participation in the non-binding offers (NBO) stage, and expresses confidence in further favorable cooperation with the applicants, who have successfully passed this stage of the Asset purchase.