Boʻstonliq tumani "Humson" qishlog'idagi dam olish maskanini xususiylashtirish boʻyicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining “Humson sanatoriyasi” MChJdagi 100% ulushni (keyingi oʻrinlarda - Dam olish maskani) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan “RSM Uzbekistan” kompaniyasi Dam olish maskanini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni hamda sogʻlomlashtirish va dam olish maskanini boshqarish bozorini tahlil qilish;
• Dam olish maskanining har tomonlama (soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik) chuqur tahlilini oʻtkazish (due diligence);
• Dam olish maskanini xususiylashtirishga qaratilgan barcha choralarni koʻrish, jumladan, virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ni tashkil etish, oldi-sotdi shartnoma loyihasini (oʻzbek tiliga tarjimasi bilan, kerak boʻlsa rus va ingliz tillarida ham) tayyorlash bilan birga sotish jarayonida hamrohlik qilish.
Davaktiv agentligi RSM Uzbekistan bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Привлечен консультант для приватизации зоны отдыха в селе "Хумсан" Бостанлыкского района
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 100% доли в ООО «Хумсон санаторияси» (далее - «Зона отдыха»), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора компания RSM Uzbekistan, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации Зоны отдыха.
• Анализ рынка в сфере управления рекрационными зонами и зонами отдыхаа также изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
• проведение комплексного (налогового, юридического, финансового и экологического) анализа (due diligence) Зоны отдыха;
• принятие всех мер, направленных на приватизацию Зоны отдыха, в том числе создание виртуальной комнаты данных (VDR), подготовка проекта договора купли-продажи (с переводом на узбекский, а при необходимости русский и английский языки), а также сопровождение процесса продажи.
Агентство госактивов совместно с RSM Uzbekistan примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.