“Angren Pipe Plant” МЧЖни устав капиталидаги давлат улушининг хусусийлаштириш жараёни бошланганлиги тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда“Давактив агентлиги” ёки “Сотувчи”) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, “Angren Pipe Plant” МЧЖ (кейинги ўринларда – “Компания” ёки “Актив”) устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштриш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлигини эълон қилади (кейинги ўринларда – “Битим).
“Portfolio Investments“ МЧЖ компанияси (кейинги ўринларда – маслаҳатчи) ушбу Битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси ҳисобланади.
“Angren Pipe Plant” МЧЖ Ўзбекистонда турли диаметрли мис қувурлар ишлаб чиқарадиган корхона ҳисобланади. Корхонанинг лойиҳа қуввати йилига 8 000 тоннани ташкил этади. Асосий хомашё сифатида асосий металлар таркиби 99,99 фоиз бўлган катодли мис ишлатилади.
• Компания турли хил саноат тармоқлари учун мўлжалланган, қалинлиги ва диаметри кенг (3,0 дан 50 мм гача) бўлган 180 турдаги мис қувурларни ишлаб чиқаради
• Ишлаб чиқарилаётган маҳсулотларнинг 90 фоизи экспортга, қолган 10 фоизи эса ички бозорга мўлжалланган
• 2021 йилда ишлаб чиқариш ҳажми 6500 тонна
• Устав фонди: 90,9 млрд.сўм
2. Иштирокчининг устав капиталида 5 фоиздан ортиқ улуши мавжуд акциядорлар/ таъсисчилар (эгалик улуши кўрсатилган ҳолда) ва якуний бенефициарлар тўғрисида маълумотлар;
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини 2022 йил 20 октябрь 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар қуйидаги электрон почта манзилларига юборишлари лозим: azamat.sadikov@piamg.uzfirdavs.khadjaev@piamg.uz, munir.yakubov@piamg.uz.
Шу билан бирга, хусусийлаштириш жараёнларида келгусидаги ўз иштирокини тасдиқлаш учун, ушбу талабгорлар билан Ахборотларни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA)ни имзолаш таклиф этилади, сўнгра уларга халқаро маслаҳатчи томонидан тайёрланган Компанияни сотиб олиш нархи бўйича индикатив мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни тайёрлаш учун зарур бўлган ахборотни ўз ичига олган дастлабки маълумотлар тўплами (Information Memorandum) билан танишиш имконияти берадиган виртуал маълумотлар хонаси (VDR) га кириш имконияти берилади.
Ушбу эълон ёки унинг мазмунининг бирон-бир қисми мазкур эълон чоп этилишидан келиб чиқиб тахмин қилиниши мумкин бўлган Давактив агентлиги, Portfolio Investments ва Компанияни сотиш билан боғлиқ бирор-бир шаклдаги мажбурияти сифатида талқин қилинмаслиги керак. Давактив агентлиги ва Portfolio Investments ўз хоҳишига кўра ҳар қандай вақтда ва ҳар қандай ҳолатда, биргаликдаги ёки шахсий жавобгарликни ўз зиммаларига олмасдан:
(ii) турли хил манфаатдор шахслар учун турли хил тартиб-қоидалар бўйича иш тутиш ва/ёки Давактив агентлиги, Компания ва Portfolio Investments томонидан кўзда тутилган режа-жадвал ва тартиб доирасида исталган бошқа потенциал харидорни (харидорларни) олдиндан огоҳлантирмасдан чиқариб ташлаган ҳолда бир ёки бир нечта потенциал харидорлар билан музокаралар олиб бориш;

Объявление о начале процесса приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Angren Pipe Plant»
Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов» или «Продавец») объявляет о начале этапа подачи заявок о выражении интереса (Express of interest) процесса приватизации (далее – «Сделка») 100 процентной государственной доли в ООО «Angren Pipe Plant» (далее – «Компания» или «Актив») согласно соответствующим программам приватизации.
Ведущим консультантом Агентства госактивов по данной Сделке выступает компания ООО «Portfolio Investments».
OОО «Angren Pipe Plant» – предприятие по производству медных труб различного диаметра в Узбекистане. Проектная мощность предприятия составляет 8000 тонн в год. Основное сырье - катодная медь с содержанием основного металла 99.99%.
• Предприятие выпускает 180 разновидностей медных труб с широким диапазоном толщины и диаметра (от 3,0 до 50 мм) - предназначенные для различных отраслей промышленности;
• 90% производимой продукции ориентировано на экспорт, а остальные 10% - на внутренний рынок;
• Производственный объем в 2021 году - 6500 тонн;
• Уставной фонд - 90,9 млрд.сумов.
Реализация актива осуществляется через открытый для всех заинтересованных сторон механизм приватизации, основанный на принципах конкуренции.
1. Краткая информация об Участнике (включая ИНН, вид деятельности)
2. Информация об акционерах/участниках, владеющих более 5% доли в уставном капитале Участника (с указанием доли собственности), а также конечных бенефициарах
3. Финансовая отчетность (желательно по МСФО) за последние 3 года.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках (на усмотрение участников), и должна быть направлена на следующие почтовые адреса: azamat.sadikov@piamg.uz, firdavs.khadjaev@piamg.uz, munir.yakubov@piamg.uz.
Срок подачи заявок – не позднее 20 октября 2022 года, 18:00 (по ташкентскому времени).
Поступившие предложения пройдут отбор на соответствие следующим критериям:
• соблюдение Закона Республики Узбекистан №660-II (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
Претенденты, успешно прошедшие этап «Выражение заинтересованности» (Express of interest), будут приглашены к участию в следующем этапе процесса приватизации «Подача необязывающих предложений» (NBO), а также им будет направлено процедурное письмо (Process Letter).
Вместе с тем, в целях подтверждения их будущего участия в процессе приватизации, предлагается подписать с этими претендентами Соглашение о неразглашении данных (NDA), затем будет предоставлен доступ в виртуальную комнату данных (VDR), которая позволит им ознакомиться с информационный меморандумом (Information Memorandum), подготовленным международным консультантом, который содержит информацию, необходимую для подготовки индикативных необязывающих предложений для покупки Компании.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства госактивов, Компании Portfolio Investments в отношении Реализации Актива, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство госактивов оставляет за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности:
(ii) следовать различным процедурам в отношении различных заинтересованных лиц, и/или вести переговоры с одним или несколькими потенциальными покупателями в рамках предусмотренного совместно Агентство госактивов и Portfolio Investments графика и порядка с исключением любого другого потенциального покупателя (покупателей) без предварительного уведомления;